top of page

מזכר הבנות להסכם השקעה בפליינג ספארק

המשקיעה מיטרפול, יצרנית הסוכר מהגדולות באסיה ואחת מחברות הסוכר הגדולות בעולם, בהיקף השקעה של עד 2.5 מיליון דולר


חברת הפוד-טק "פליינג ספארק" פועלת בתחום תחליפי החלבון. החברה פיתחה לאורך שנות פעילותה שיטות ותהליכים ייחודיים לייצור והפקה של חלבון תחליפי איכותי המופק מזחלים של זבוב הפירות.


בהשקעה הנוכחית, מצטרפת מיטרפול, יצרנית הסוכר מהגדולות באסיה ואחת מחברות הסוכר הגדולות בעולם בעלת מחזור פעילות של למעלה מ-4 מיליארד דולר, לשותפות האסטרטגיות של החברה- טאי יוניון (TU; BKK), יצרנית הטונה ומוצרי פירות ים מהגדולות בעולם, וסומיטומו כימיקל (4005; TSE), תאגיד יפני בינלאומי בעל מוניטין עולמי בתחום הכימיה, החקלאות והפארמה, להן שיתופי פעולה עם החברה בתחום המזון לחיות מחמד ובתחום הזנת הדגים.

זו ההשקעה הראשונה של חברת "מיטרפול", אחד מתאגידי הסוכר הגדולים בעולם, בחברת פוד-טק. פליינג ספארק הישראלית זוכה לאמון רב בקרב התאגידים האסיאתיים והשקעה זו מתווספת להשקעות ושיתופי פעולה קודמים שהחברה הצליחה לגייס בקרב תאגידים תאילנדים ואסיאתיים הנחשבים שמרנים ביותר.


פליינג ספארק הינה החברה הישראלית המתקדמת ביותר בתחום והחברה הראשונה בעולם בתחום הפקת החלבון מזחלים שהונפקה בבורסה כלשהי מסביב לעולם.


החברה הוקמה מתוך צורך עולמי גובר למציאת תחליף איכותי ובר קיימא לחלבון מהחי (בקר, חזיר, עופות, דגים וכו'). כיום, בתעשיית גידול בעלי החיים והפקת החלבון מן החי עבור מזון יש חסרונות רבים, ביניהם צריכת מים אדירה ושימוש מאסיבי בקרקעות – כ- 70% מהאדמות החקלאיות בעולם מיועדות לגידול תבואה עבור הזנת בעלי החיים, בנוסף לכך, בקר פולט גז מתאן ובכך הגידול משפיע ישירות על ההתחממות הגלובלית. התהליך גם מייצר כמות גדולה מאוד של פסולות שונות והנזקים רק הולכים וגדלים ככל שהזמן עובר. בשנה האחרונה, עקב המלחמה באירופה והתייקרות מוצרים בסיסים המשמשים גם לגידול פרות ותבואת מאכל עבורן התחדד הצורך העולמי במציאת תחליפים איכותיים.


מוצריה של החברה שונים מרוב תחליפי החלבון הנפוצים בשוק. כך לדוג', בשונה מחלבון מהצומח, החלבון שמפיקה החברה, הוא חלבון מלא בעל ערכים תזונתיים גבוהים יותר ומכיל את כל המרכיבים שיש בחלבון מן החי. בנוסף, בשנים האחרונות החלו חברות לנסות ולייצר חלבון מחרקים (כמו חרגולים, צרצרים, חיפושיות קמח וזבוב החייל השחור), כאשר בחלק מהמקרים שיטות ההפקה והייצור פחות יעילות מייצור והפקת החלבון אותו מייצרת פליינג ספארק, לרבות בהיבט הסביבתי.


לצד פיתוח תחליף החלבון בצורת אבקה המיועד לתעשיית המזון לבני אדם ולבעלי חיים, החברה מפיקה שמן ייחודי שמופק כמוצר נלווה בתהליך הייצור של אבקת החלבון. לאחרונה אף נחתם הסכם שיתוף פעולה עם יצרנית הקוסמטיקה Garguar Labs התאילנדית, המייצרת מוצרי קוסמטיקה שונים עבור מותגים בינלאומיים. כמו כן, החברה חתמה מזכר הבנות עם ענקית המזון התאילנדית "תאי יוניון", שאחראית לכ-15% משוק הטונה העולמי ורכשה מחברת Flying spark טונות רבות של תחליף חלבון עבור בעלי חיים.


מנכ"ל ומייסד החברה ערן גרוניך: " מדובר בהישג יוצא דופן והבעת אמון חסרת תקדים של תאגיד תאילנדי מהגדולים בעולם בתחומו בטכנולוגיה הייחודית של החברה וביתרונות המשמעותיים של החלבון התחליפי המופק על ידה, לאחר שביצעה בדיקת נאותות מעמיקה ומקיפה הן בהיבט הטכנולוגי והן בהיבט העסקי. מזכר ההבנות נחתם במקביל לסבב גיוס הון אותו מקיימת החברה בימים אלו.

כחלק מאסטרטגיית הצמיחה שלה, פליינג ספארק ממשיכה לייצר שיתופי פעולה אסטרטגיים עם גופים מהגדולים והמובילים בעולם, לאורך כל שרשרת הערך. הסינרגיה בין החברות באה לידי ביטוי בהיותה של פליינג ספארק צרכנית משמעותית של סוכר ושמרים להזנת הזחלים, שני מוצרים אלו מיוצרים על ידי מיטרפול.

אנו צופים כי כבר ברבעון הראשון של שנת 2023 החברה תחל במכירות ראשונות להזנת דגים, למזון לחיות מחמד ולתעשיית הקוסמטיקה וזאת באמצעות, בין היתר, השותפים האסטרטגיים שלנו בכל תחום. סומיטומו כמיקל בתחום הזנת הדגים, טאי יוניון בתחום המזון לחיות מחמד, וגרגואר לבס ו-Head100 בתחום הקוסמטיקה. סך השווקים הרלוונטיים לפליינג ספארק בתחומים אלו (TAM) הינו עצום ומוערך בכ-45 מיליארד דולר.

במקביל, אנחנו מתעתדים להגדיל את כושר הייצור עד לכ- 1000 טון חלבון לקראת סוף שנת 2023 ולהתוות את מערך המכירות הגלובלי של החברה אשר יבסס קשרים עם לקוחות פוטנציאליים ויתמוך ביעדי המכירות שהצבנו."

bottom of page