top of page

טבע מודיעה על מינויו של ריצ'רד פרנסיס לנשיא ומנכ"ל החברה

המנכ"ל היוצא, קאר שולץ, מסיים את תפקידו לאחר קדנציה של 5 שנים משמעותיות, בהן החברה התמודדה עם קשיים רבים


חברת טבע תעשיות פרמצבטיות מודיעה כי מועצת המנהלים של החברה החליטה למנות את ריצ'רד פרנסיס לנשיא ומנכ"ל החברה. המינוי ייכנס לתוקף ב-1 בינואר 2023. על מנת להבטיח מעבר מסודר של תפקיד המנכ"ל, החליטו חברי הדירקטוריון יחד עם המנכ"ל היוצא קאר שולץ, כי הוא יסיים את כהונתו ב-31.12.2022.





ריצ'רד פרנסיס הוא מנהל עתיר ניסיון בתעשיית הפרמצבטיקה, והוא מביא לטבע למעלה מ-25 שנות ניסיון, במסגרתן שימש, בין היתר, כמנכ"ל חברת Sandoz וחבר הנהלה של Novartis במשך 5 שנים. לפני תפקידו ב-Sandoz, פרנסיס שימש כמנהל בכיר בחברת Biogen במשך 13 שנים, שם מילא שורה של תפקידים בכירים לאורך השנים. בין היתר ניהל פרנסיס את עסקי החברה בארה"ב והוביל את ההשקה המוצלחת של Tecfidera® בשנת 2013. מר פרנסיס משמש כיום מנכ"ל Purespring Therapeutics, חברת ריפוי גנטי פורצת דרך המתמקדת בשינוי הטיפול במחלות כליה, וכן כמנכ"ל Forcefield Therapeutics, חברה חלוצה בתחום הטיפול בהגנה על תפקוד הלב. פרנסיס הינו גם שותף תפעולי של חברת Syncona Investment Management Limited.


קאר שולץ, המנכ"ל היוצא של טבע, מסר: "זו הייתה זכות גדולה עבורי להוביל את טבע כמנכ"ל מאז כניסתי לתפקיד ב-2017, ולעבוד עם אנשי חברה המסורים והמוכשרים כדי לשפר את חייהם של המטופלים". מיצבנו את טבע כמובילה הן בתחום תרופות המקור והן בתחום התרופות הגנריות שלנו, בנינו תשתית פיננסית ותפעולית איתנה ושיפרנו את הפורטפוליו וצבר המוצרים שלנו. זה הזמן הנכון עבור טבע לעשות את המעבר, וניסיונו המוכח של ריצ'רד בתעשייה, הופך אותו לאדם הנכון להיכנס לתפקיד מנכ"ל טבע".


"בשם כל הדירקטוריון, אני רוצה להודות לקאר על מסירותו ותרומתו לטבע בחמש השנים האחרונות", אמר ד"ר סול ג'. בארר, יו"ר מועצת המנהלים של טבע. "תחת הנהגתו של קאר, ייצבנו את עסקי החברה. החברה נמצאת היום בעמדה מובילה לקראת עתיד מבטיח. בהינתן הרקע המבוסס של ריצ'רד בהובלת צמיחה של חברות בתחום מדעי החיים, הביוטק והתרופות הגנריות, סגנון המנהיגות היזמי והמעשי שלו, והדגש על תרבות שיתופית וחדשנית, הדירקטוריון ואני בטוחים שטבע תוכל להוסיף ולבנות על בסיס איתן זה. כחברה גלובלית, אנו מצפים להמשיך ולמלא את המשימה שלנו לספק תרופות חיוניות למטופלים רבים ברחבי העולם תחת הנהגתו של ריצ'רד. הדירקטוריון שמח שמצא את המנכ"ל האידיאלי לשלב הבא במסע המרגש של טבע לחזור לצמיחה ולהובלת השוק".


"מזה זמן רב שאני מתפעל מהערך שטבע מייצרת עבור מטופליה ברחבי העולם, ואני מתכבד לקחת על עצמי את הובלת חברה יוצאת דופן זו, אל עבר העתיד", אמר מר ריצ'רד פרנסיס. "אני מצפה למנף את הרקע ואת שנות הניסיון שלי בתחום הפרמצבטי כדי לבנות על היסודות החזקים של טבע ולכתוב את הפרק המרגש הבא עבור החברה, תוך התמקדות בבניית מסלול איתן לצמיחה לטווח ארוך. אני ממשיך לצפות עתיד מזהיר לחברה ומצפה לעבוד בשיתוף פעולה הדוק עם הדירקטוריון, צוות ההנהלה והעובדים המוכשרים כדי להמשיך להניע יצירת ערך עבור מטופלים, עובדים, בעלי מניות ובעלי עניין אחרים".


אודות ריצ'רד פרנסיס

ריצ'רד פרנסיס הוא שותף תפעולי ב- Syncona Investment Management Limited, המתמקדת בהקמה, בנייה ומימון של חברות בתחום הבריאות. מר פרנסיס הוא המנכ"ל של חברות הפורטפוליו של חברת Syncona בשם Purespring Therapeutics, אחת מהחברות הראשונות ברחבי העולם העוסקות בטיפול גנטי AAV המתמקדות בכליות, וכן Forcefield Therapeutics, חברה חלוצה בתחום הטיפול בשמירה על תפקוד הלב באמצעות הגנה על קרדיומיוציטים.

לפני תפקידיו הנוכחיים, מר פרנסיס כיהן חמש שנים כמנכ"ל Sandoz והיה חבר בצוות ההנהלה של Novartis. בתקופתו של מר פרנסיס ב-Sandoz, הוא פיתח אסטרטגיה טרנספורמטיבית לעיצוב העסקים מחדש על ידי התמקדות בגיאוגרפיות המרכזיות, עיצב מחדש את פורטפוליו המוצרים וזיהה את תחומי היעילות כדי להניע צמיחה ולשפר את שולי הרווח. מר פרנסיס מילא תפקידי ניהול שונים במשך 13 שנות כהונה ב-Biogen, בין היתר כסגן נשיא בכיר למסחר בארה"ב, סגן נשיא / סגן נשיא בכיר לאסטרטגיה מסחרית גלובלית, מנכ"ל קנדה ומנהל בריטניה ואירלנד. במהלך תקופתו ב-Biogen, מר פרנסיס היה אחראי על צמיחת העסקית המסחרית בארה"ב, אשר הייתה מונעת על ידי מיקוד אסטרטגי במצוינות מסחרית. במסגרת זו, הוביל ב-Biogen, את ההשקה המוצלחת של Tecfidera® בשנת 2013. מוקדם יותר בקריירה שלו, מר פרנסיס עבד ב-Sanofi וב-Wyeth.

למר פרנסיס תואר ראשון בכלכלה מאוניברסיטת מנצ'סטר, אנגליה.

bottom of page